V tomto článku vás seznámíme s tím, jak lze získat dotaci na výstavbu rodinného domku po demolici. Je to snadné, když najdete firmu, která dokáže dotaci ze Státního fondu ministerstva životního prostředí vyzískat!
Pojďme na to
V dnešní náročné době je čím dál tím těžší sehnat pozemek na stavbu rodinného domu. A když už, pak na pozemku může stát ruina či starší domek, které je nutno zlikvidovat. A to jsou nemalé náklady. Jenže nemusíte platit všechno sami. Pokud je žadatel o demolici totožný se stavebníkem novostavby, a zároveň žadatelem o dotaci, můžete mít nárok na přidělení státní dotace. A to je přece milá zpráva.
Jaké jsou náležitosti k získání dotace při demolici
O to se nemusíte vlastně ani starat. Stačí když oslovíte firmu, jež se získáním takovéto dotace zabývá a má s tím bohaté zkušenosti. Navíc máte určitě starostí více než dost a to, abyste na dotaci dosáhli, značí přesné vědomosti. Například novostavba musí pokrývat nejméně padesát procent plochy původní odstraněné stavby. Mimochodem je třeba zajisti i žádost o odstranění stavby.
Uveďme si ještě pár podmínek, jež musíte splnit, abyste si sáhli pro státní dotaci. Jestliže provedete vy, anebo profesionální firma (což doporučujeme) demolici, pak povolení k výstavbě nové stavby by mělo být vydáno do jednoho roku po realizované demolici. Nicméně pokud hodláte užívat alespoň část rodinného domku k podnikání, musíte předem stanovit, že 51 procent užitné plochy budete užívat trvale.
Z popisu podmínek sami možná zjišťujete, že „bourat“ není až tak snadné. Navíc běžný stavebník neoplývá nástroji a zařízeními k provedení demolice, kdežto profesionální firma má stabilní zázemí k provedení těchto prací včetně moderní a výkonné technologie. A navíc zaměstnává řádně vyškolené odborníky, kteří dbají nejen na správně provedenou demolici, ale především s minimálním dopadem na přírodu. Svěřte demolici těm, kteří ji provedou rychle, bezpečně a kvalitně!